Jacek Czech – moją pasją jest pływanie

Nazywam się Jacek Czech. Mając 18 lat uległem wypadkowi i od tego czasu poruszam się na wózku inwalidzkim. Mimo wielu trudności jakie napotykam w życiu, wytrwale dążę do celu, jakim jest osiąganie najlepszych rezultatów sportowych, zdobywanie wiedzy, poprawa stanu zdrowia, a także czynna działalność społeczna na rzecz niepełnosprawnych oraz społeczności lokalnej.

Jestem osobą bardzo aktywną, medialną, dużo podróżującą, mającą zarówno osiągnięcia w dziedzinie sportowej jak i edukacyjnej. Już jako osoba niepełnosprawna zdałem maturę i ukończyłem Policealne Studium Informatyki z tytułem technika informatyka.

Jestem absolwentem studiów mgr na kierunku Informatyka na Politechnice Rzeszowskiej, jak również ukończyłem drugi kierunek studiów w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Moje zainteresowania związane są z bazami danych i hurtowniami danych, najnowszymi technologiami, bezprzewodowym Internetem oraz telefonią komórkową. Ponadto poszerzam wiedzę w dziedzinie gospodarki. Interesuje mnie zarządzanie przedsiębiorstwami i pozyskiwanie środków unijnych.

Moją największą pasją jest pływanie. Uprawianie tej dyscypliny sportu to z jednej strony możliwość stawiania sobie wciąż nowych wyzwań, a z drugiej źródło radości i optymizmu życiowego. Wielokrotnie swoją postawą i hartem ducha osiągałem najwyższe miejsca medalowe zarówno w Mistrzostwach Europy jak i Mistrzostwach Świata.